פתיחת עוסק מורשה 2019-03-09T08:17:02+00:00

פתיחת עוסק מורשה

פתיחת עוסק מורשה

 

פתיחת עוסק מורשה

בעוד עובדים שכירים נאלצים לקבל החלטות אישיות בהתאם לדרישות הארגון או גחמות המעביד שלהם, ורואים מעליהם תקרת יכולת השתכרות דחוקה שקשה לפרוץ – עובדים עצמאיים הם ה”בוסים” של עצמם, הם נהנים מגמישות בתכניות העבודה והעיסוק שלהם, וקוצרים את פירות עמלם באופן נטול מגבלות (כולל על גובה ההכנסה). בישראל, עובדים שכירים יכולים לפעול גם כעצמאיים, בעיקר בתחילת דרכם כעסק עצמאי, בתקופה בה העסק בונה את עצמו והוא עדיין לא רווחי מספיק.
אם גם אתם שוקלים פתיחת עסק עצמאי, חשוב לדעת כי מבחינה חשבונאית, עליכם לפתוח תיקי עוסק במשרדי רשויות המס (מס ערך מוסף, מס הכנסה, וביטוח לאומי). כעוסקים מורשים, תצטרכו לדווח לרשויות המס אחת לחודש או חודשיים על ההכנסות וההוצאות של העסק, ולהפיק חשבוניות מס וקבלות בגין תשלומים שתקבלו. תהליך פתיחת עוסק מורשה אינו מורכב או ארוך – ולעיתים, הוא מהווה קרש קפיצה לקראת עצמאות כלכלית, חיים נוחים ומספקים יותר, וגמישות הכרחית בזמנים.

איך פותחים עוסק מורשה, והאם כדאי לעשות זאת לבד?

פתיחת עוסק מורשה – כך עושים זאת

השלב הראשון בפתיחת עוסק מורשה כרוך בהגעה פיזית אל משרדי המע”מ, לפתיחת תיק עוסק. לאחר פתיחת התיק במשרדי המע”מ, תקבלו תעודה זמנית של עוסק מורשה – ותמשיכו לפתיחת תיק עצמאי במשרדי מס הכנסה והביטוח הלאומי.

כעת, לאחר שפתחתם תיקי עוסק בשלושת רשויות המס, עליכם להפיק מסמכים חשבונאיים של העסק שלכם – חשבוניות מס וקבלות (או מסמכי חשבונית מס / קבלה – רק במידה ואתם מקבלים את כל התשלומים לפני הנפקת חשבונית המס), ולדווח לרשויות המס אחת לחודש או אחת לחודשיים (בהתאם לגובה המחזור של העסק שלכם) על הכנסות והוצאות. תידרשו בתשלום מקדמות למס הכנסה – גם אלה ייקבעו על פי גובה המחזור הצפוי (אם תשלמו מס ביתר, תוכלו לדרוש החזרי מס, ממש כמו שכירים). פעם בשנה תידרשו לשלוח גם מאזן שנתי, דו”ח רווח והפסד, וספירת מלאי אם יש מלאי בעסק שלכם.

מתקשים להתמודד בעצמכם עם פתיחת עוסק מורשה? נשמח לעזור!

שירותי הנהלת חשבונות מציעים גם פתיחת עוסק מורשה עבור הלקוח, כולל פתיחת תיקים בכל שלושת רשויות המס, וכמובן – דיווחים חודשיים או דו חודשיים לטובת תשלומי המיסים של העסק שלכם, בהתאם לנדרש.

אם אתם נמצאים בשלבים הראשונים של ניהול עסק חדש – אל תקשו על עצמכם בניהול ההיבטים הפיננסיים של העסק שלכם. נשמח לסייע לכם בטיפול יעיל, מהיר, איכותי וידידותי – החל מפתיחת עוסק מורשה, דרך ניהול חשבונאי שוטף של העסק, ודרך ליווי בגיוסי אשראי, שירותים במיקור פנים וחוץ, פתיחת חברה בע”מ – ועוד. פנו אלינו – ונשמח להציע לכם ניהול כספים במיקור חוץ, במקצועיות ללא פשרות, ובליווי אישי!