פתיחת חברה בעמ 2019-03-09T08:18:25+00:00

פתיחת חברה בעמ

פתיחת חברה בעמ

 

 

פתיחת חברה בע”מ – מתי כדאי ואיך עושים זאת?

ככל שהיקף העסקאות ומחזור הרווחים של הארגון שלכם הוא גבוה יותר – כך גדלה ההתלבטות, בין הקמת חברה בע”מ לבין פעילות במסגרת עוסק מורשה (או עוסק פטור, אם היקף ההכנסות השנתי הוא נמוך מ – 100,187 ₪). פתיחת חברה בע”מ היא תהליך מורכב הנדרש לידע מקצועי וניסיון, ומתבצע בעיקר מול משרדי רשם החברות. אם אתם בעלי עסק ומחזור ההכנסות שלכם עומד על 25,000 ₪ בחודש או יותר – מומלץ שתשקלו גם אתם פתיחת חברה בע”מ.
לא יודעים כיצד להתחיל? בדיוק לשם כך אנחנו כאן – צרו עימנו קשר, ונשמח ללוות ולייעץ בתהליך.

מהם היתרונות בפתיחת חברה בע”מ?

בניגוד לכל סוג אחר של עסק עצמאי (עוסק מורשה ועוסק פטור) – חברה בע”מ היא יישות פיננסית (ומשפטית) עצמאית, שיש ביכולתה לנהל רווחים – כמו גם חובות, הנובעים מן הפעילות העסקית שלה. במילים פשוטות, בניגוד למעמד המשפטי של עוסקים מורשים או פטורים – חברה בע”מ יכולה להחזיק חובות משלה ואף לפשוט רגל, מבלי להטיל לפגוע בנכסי הבעלים או מעמסה כלכלית בלתי צפויה על בעלי המניות שלה.

מדובר ביתרון גדול בארגונים שמחזורי ההוצאות וההכנסות שלהם גדולים – במקרה של כשל בפעילות, לקוח גדול ש”נעלם” או רווחים צפויים שמתעכבים – החוב שנוצר הוא של החברה (ולא של בעלי המניות שלה באופן ישיר). אפילו במקרה שהחברה הופכת חדלת פירעון – נושים יתבעו את החברה, ולא את בעליה באופן אישי.

בנוסף ליתרון גדול זה של הפרדה כלכלית ומשפטית בין החברה עצמה לבין בעליה, חשוב לדעת כי אופן חישוב המיסים לתשלום מבוצע בשיטה אחרת לגמרי בחברה בע”מ ביחס לעוסקים – כאשר העובד משלם מס על המשכורת שנמשכה (ולא על כלל הרווחים), ותשלומים מתוך ההכנסות המיועדים להשקעה בעסק – הם פטורים מתשלום מס. תכנון יעיל של תשלומי המס – מביא לתשלומי מס פחותים בחברה בע”מ – ביחס לעוסקים.

איך מתמודדים עם פתיחת חברה בע”מ?

בישראל, כל אחד יכול לפתוח חברה בע”מ – בין אם הוא אדם פרטי או תאגיד. פתיחת חברה בע”מ מבוצעת אל מול משרדי רשם החברות, במעמד הבקשה יש להגיש מסמכים כמו טופס בקשה לרישום חברה, תקנון החברה החדשה, הצהרת הדירקטורים של החברה, הצהרת בעלי מניות, ועוד.

נשמע מורכב? אתם לא חייבים להתמודד עם שלבי פתיחת חברה בע”מ לבדכם! במשרדנו תמצאו ליווי מקצועי ואמין בכל שלבי הפתיחה של חברה בע”מ. התקשרו אלינו – ונשמח לסייע!