גיוס אשראי 2019-03-09T08:19:56+00:00

גיוס אשראי

גיוס אשראי

 

גיוס אשראי מקצועי לעסקים

כל ארגון מקיים מאזן בין ההכנסות וההוצאות שלו, כאשר ההכנסות משמשות למימון ההוצאות – הן עבור שכר העובדים והבעלים, והן עבור המשך פיתוח העסק. אבל מה קורה, בתקופות (שכולנו חווים מהן) בהן ההכנסות לא גבוהות, כשהלקוחות משלמים ב”שוטף פלוס פלוס” או כאשר יש צורך למצוא (לעיתים בדוחק של זמן) מקורות מימון לתכנית פיתוח שתרחיב את פעילות העסק ותגדיל את הכנסותיו?

גיוס אשראי עוסק בדיוק בפתרונות בזמנים כאלה, כאשר ההכנסה העסקית אינה מספקת למימון ההוצאות (אלה השוטפות או הוצאות חד פעמיות לטובת התרחבות עסקית).
בעבר, גיוס אשראי היה נחלתם של עסקים בתקופות קשות או כאלה בתחילת דרכם – אבל כיום, עם הצעות אטרקטיביות לאשראי בתנאים נוחים מטעם מספר גופים פיננסיים – אין שום סיבה שלא להיעזר במקורות האשראי המוצעים לעסקים, ולממן את פעילות העסק והפיתוח שלו בנוחות.

מקורות לגיוס אשראי

עסקים עשויים לגייס אשראי משלושה מקורות מרכזיים:

הראשון הוא הבנקים ובפרט הבנק המנהל את חשבונות העסק

השני הוא מקורות חוץ בנקאיים כמו חברות האשראי

והשלישי הוא קרנות סיוע לעסקים – כמו קרנות בערבות מדינה לסיוע לעסקים, המוצעת בדרך כלל בתנאים גמישים ונוחים במיוחד – ככלי המאפשר סיוע לפיתוח עסקים קטנים ובינוניים.

חשוב לדעת, כי הפנייה לכל אחד מהגופים מתבצעת באופן שונה, למשל – נוח יותר לגייס אשראי מן הבנקים בארגונים יציבים המחפשים להתרחב – אולם ארגונים בתחילת דרכם, הם בעלי סיכוי גבוה יותר לגייס אשראי מקרנות מתאימות, או – בדרך כלל בתנאים פחות אטרקטיביים – מגופים חוץ בנקאיים.

כיצד תצליחו בגיוס האשראי שלכם?

המצב האופטימאלי לגיוס אשראי, הוא כאשר מדובר בעסק בעל היסטוריית פעילות ארוכה וענפה ומאזן רווחים מרשים, כאשר הוא מחפש מקורות מימון להתרחבות הפעילות. אבל, ארגונים ועסקים המבקשים לגייס אשראי מציגים לעיתים תמונה שונה במקצת – לא אחת, המוטיבציה לגיוס אשראי הוא קשיי תזרים נקודתיים, עסקים בתחילת פעילותם אשר אינם מצליחים לממן את הוצאות הפעילות והשכר, וכדומה. במקרים כאלה, חשוב להגיש את הבקשות לגיוס אשראי – בנקאי וחוץ בנקאי, באופן מקצועי ומסודר. כל גוף פיננסי שאליו תפנו בבקשה לגיוס אשראי, יבקש ללמוד אודות הבקשה, החזקות והאתגרים בפעילות העסקית שלכם, אופק הרווחים והתחזית להכנסות בעתיד, הביטחונות שהעסק יכול להעמיד כנגד אותו אשראי מבוקש, ועוד.

ניהול מיטבי של בקשה לגיוס אשראי עשוי לא רק להגדיל את הסיכויים לתשובה חיובית, אלא גם להיטיב את תנאי האשראי המתקבל.

מתכננים גיוס אשראי? פנו אלינו, ונשמח ללוות בתהליך מקצועי ויעיל של פנייה לגופים הפיננסיים (בנקים, גופים חוץ בנקאיים וקרנות סיוע) – להרחבת הפעילות העסקית ומימון נוח שלה!